TEFL TESOL 60 Hours ویژه

TEFL TESOL 60 Hours ویژه

مریم ولیزاده

مدت کلاس 120 دقیقه - 20 جلسه

TEFL TESOL 120 Hours ویژه

TEFL TESOL 120 Hours ویژه

مریم ولیزاده

مدت کلاس 120 دقیقه - 40 جلسه

IELTS ویژه

IELTS ویژه

مریم ولیزاده

مدت کلاس 60 دقیقه - 40 جلسه

IELTS ویژه

IELTS ویژه

شهرام خیبری

مدت کلاس 100 دقیقه - 30 جلسه

مکاتبات تجاری (En) ویژه

مکاتبات تجاری (En) ویژه

شهرام خیبری

مدت کلاس 100 دقیقه - 20 جلسه

زبان انگلیسی مقدماتی

زبان انگلیسی مقدماتی

سام سرابی

مدت کلاس 45 دقیقه - 12 جلسه

زبان انگلیسی پیشرفته

زبان انگلیسی پیشرفته

پریسه مقصودی نژاد

مدت کلاس 60 دقیقه - 20 جلسه

زبان انگلیسی متوسطه

زبان انگلیسی متوسطه

پریسه مقصودی نژاد

مدت کلاس 60 دقیقه - 48 جلسه

زبان انگلیسی مقدماتی

زبان انگلیسی مقدماتی

مهسا همتی

مدت کلاس 60 دقیقه - 10 جلسه

زبان انگلیسی 

 

تاریخچه زبان انگلیسی 

 

تاریخ زبان انگلیسی به زمان هجوم سه قبیله ژرمن در قرن 5 به بریتانیا باز میگردد . این قبایل  "انجلز" (فرشتگان) ، "ساکسون " و "جوت" نام داشتند که برخاسته از سرزمین های اطراف دریای شمال ، که امروزه  "آلمان شمالی" و "دانمارک" نام دارند، بودند. در آن زمان ساکنان بومی در بریتانیا به زبان سلتیک (celtic) سخن میگفتند ، اما بیشتر آنها با وقوع حمله به کناره های غربی و شمالی ، آنچه که امروز "ولز" ، "اسکاتلند" و "ایرلند" است رانده شدند . قبیله ی انجلز از سرزمینی به نام "انگلالند"englaland ) که به زبان "انگلیسیگ" صحبت میکردند بودند و آنچه که ما به عنوان "انگلند" و یا "انگلیش" میشناسم ، ریشه در این زبان دارد . 

 

 

چرا زبان انگلیسی آنقدر مهم است؟  

 

از هر پنج نفر  در دنیا ، یک نفر به زبان انگلیسی مسلط است و یا به راحتی آن را درک میکند . بیش از چهارصد میلیون گویشور بومی انگلیسی زبان وجود دارد ودر بیش از 50 کشور در دنیا انگلیسی یکی از زبان های رسمی و یا اصلی آنهاست . با اینکه در دهه های گذشته اهمیت زبانهای دیگر مثل اسپانیایی چینی ، فرانسوی ، روسی و آلمانی نیز افزایش چشمگیری داشته ، اما هنوز انگلیسی زبان مشترک برای کار ،تعامل و ارتباط بین المللی است . 

 

 مزایای یادگیری زبان انگلیسی بر هیچکس پوشیده نیست . یافتن موقعیت های شغلی بهتر مثلا کار در شرکت های چند ملیتی و یا حتی در کشوری دیگر از جمله اهدافی هستند که با یادگیری زبان انگلیسی میسر می شوند.  . تعاملات تجاری امروزی از مرزها فراتر رفته  و همین امر ضرورت یادگیری انگلیسی را برای کارمندان در این تعاملات دوچندان کرده است . 

 

اگر به فکر تحصیل در خارج از ایران هم باشید ، اولین  اقدام می تواند یادگیری انگلیسی باشد ، چرا که بسیاری از کشورهای دنیا ، حتی کشورهای غیر انگلیسی زبان نیز برنامه های آکادمیکی را به زبان انگلیسی ارائه میدهند . بنابراین یادگیری انگلیسی میتواند نقشی مهم در آینده ی تحصیلی شما نیز داشته باشد .

 

 

english

 

 

کلاس های تخصصی زبان انگلیسی:

به منظور درک بهتر سطح توانمندی خود در زبان انگلیسی، نکات زیر را  مطالعه کنید.

این نکات از وب سایت دانشگاه کمبریج انگلستان برگرفته شده است.

(CEFR) Common European Framework of Reference for Languages

 

چارچوب مرجع مشترک اروپایی برای همه ی زبانهای دنیا که به آن  CEFR  می گویند استانداردی بین المللی است که در آن مهارت فرد در هر زبانی در شش سطح مختلف رتبه بندی می شود. این سطوح به ترتیب عبارتند از:

 A1 ------>  A2 ------> B1 ------>  B2 ------> C1  ------> C2 

که در آن  A1  سطح ابتدایی و C2  سطح پیشرفته است . تعریف کاربردی و خلاصه شده ی این سطوح در جدول زیر آمده است.

A1

فردی که زبانی را در این سطح یاد گرفته باشد می تواند به آن زبان جمله های ساده را بگوید و بفهمد. می تواند خود و دیگران را معرفی کند و درباره ی زندگی فردی و روزمره گفتگو ی ساده ایی را انجام دهد.

A2

فردی که زبانی را در این سطح یاد گرفته باشد می تواند به آن زبان کارهای روزمره ی خود را با بهره گیری از اطلاعات ساده و در موقعیت های آشنا انجام دهد و از عهده ی کارهایی مانند خرید های روزمره ، خرید بلیط و رزرو جا و غیره به راحتی بر آید.

B1

فردی که زبانی را در این سطح یاد گرفته باشد می تواند به آن زبان متن ساده ایی را درباره ی موضوعات آشنا بنویسد یا در باره ی آنها گفتگو کند و یا در محیط کار می تواند جمله های ساده را بفهمد و به کار بگیرد.

B2

فردی که زبانی را در این سطح یاد گرفته باشد می تواند با مردمی که آن زبان را به عنوان زبان مادری خود صحبت می کنند گفتگو کند و در آن  محیط کار کند . می تواند مفهوم کلی متن نوشتاری را درک کند و تا اندازه ایی قادر است متونی با مضمون انتزاعی را بخواند یا در باره ی ان گفتگو کند. این مرحله ایست که فرد می تواند وارد دانشگاه شود و به آن زبان تحصیل کند.

 

جدول مقایسه ی سطوح مختلف CEF  با آزمون آیلتس را نشان می دهد:

 

نمودار