ماندولین مقدماتی

ماندولین مقدماتی

سام سرابی

مدت کلاس 60 دقیقه - 12 جلسه

ماندولین متوسطه

ماندولین متوسطه

سام سرابی

مدت کلاس 60 دقیقه - 12 جلسه

ماندولین پیشرفته

ماندولین پیشرفته

سام سرابی

مدت کلاس 60 دقیقه - 12 جلسه

ساز ماندولین 

 

ماندولین سازی مضرابی از خانواده‌ی لوت است که در قرن هجدهم در ایتالیا ساخته شد. بعدها ویناچیا از ناپل ساختار این ساز را به طور کلی تغییر داد. ماندولین شکلی شبیه به گلابی داشته که چهار جفت سیم فلزی روی آن قرار دارد و به وسیله‌ی یک سردسته روی نواک ویولن کوک می‌شود. صفحه‌ای که انگشت‌ها روی آن قرار می‌گیرند دارای ۱۷ پرده است که کمی بالاتر از بدنه قرار گرفته. در پهن ترین قسمت ساز خرک قرار دارد که کمی به سمت پایین زاویه دار شده و فشار بیشتری وارد کرده و صدایی قوی‌تر تولید می‌کند. 

نوازندگی ماندولین در اواخر قرن نوزده میلادی تا اوایل قرن بیستم در اروپا و آمریکای شمالی رونق پیدا کرد و بعدها این ساز در اندازه‌هایی از سوپرانو تا کنترباس ساخته شد.  ماندولین تبدیل به ساز سنتی موسیقی یونانی شده است و از جمله فیلمهایی که این ساز در آن بکار رفته، می توان به فیلم زوربای یونانی (1964) اشاره کرد.

اگر گیبسون/ لوار طراح ساز ماندولین باشد ، بیل مونرو از کنتاکی روش نواختن این ساز را تعریف کرد. نوازندگان دیگری بعدها ماندولین را در فرم‌های موسیقیایی مختلفی گسترش دادند، به ویژه در سبک کانتری جترو برنس این ساز را با به کارگیری کوک‌های جز و سویینگ با موزیک غربی همراه کرد. نوازندگان دیگری همچون دیوید گریسمن، کریس تایل و مارتی استوارت این ساز را به موسیقی پاپ و راک هم وارد کردند. 

در ماژورین آموزش آنلاین ماندولین توسط بهترین مدرسین کشور ارائه میشود و شما می‌توانید در هر کجا که هستید از این آموزش‌ها استفاده کنید. 

در این دوره سبک‌های کانتری، پاپ و راک و ترانه‌های معروفی که با این ساز در این سبک‌ها نواخته شده ، آموزش داده می‌شوند.

 

منبع: سایت آموزش آنلاین ماژورین 
 

 

 

 

 

mandoline