Copperplate مقدماتی

Copperplate مقدماتی

نیما اطیابی

مدت کلاس 40 دقیقه - 6 جلسه

Copperplate پیشرفته

Copperplate پیشرفته

نیما اطیابی

مدت کلاس 40 دقیقه - 6 جلسه

درباره Copperplate

‏امروزه در دنیایی که زبان بین المللی بین مردم انگلیسی شناخته میشود لازم است تا همه ی ما با این زبان آشنا باشیم. در این میان خوش خط بودن مقوله ای است که با رعایت کردن چند نکته ساده می توانیم به آن دست پیدا کنیم.

زیبانویسی انگلیسی مخصوصاً برای افرادی که قصد سفر و یا مهاجرت به کشورهای خارجی را دارند بسیار مفید است.

اخیراً با توجه به گسترش کاربرد زبان انگلیسی و پذیرش چندین ساله آن به عنوان زبان بین المللی، لازم است که افراد بتوانند به زیبایی آن را نوشته و خطاطی کنند. هم چنین امروزه در بین علاقمندان به خوشنویسی و فعالان این عرصه هنری، تابلوها و خطاطی های دو زبانه بسیار رایج و مورد پسند هستند.

با توجه به آمار، خوشنویسان و خطاطان خط فارسی به یادگیری خوشنویسی انگلیسی نیز علاقه زیادی نشان داده اند. از آن جایی که خط ایتالیک همواره برای نوشتن اشعار و کتب مذهبی و دینی خصوصاً انجیل بسیار استفاده شده است، امروزه ترکیب این خط با خطوط نسخ و ثلث برای متون مذهبی نیز جذابیت خاصی دارد.

در آموزش Copperplate شما با شیوه زیبایی از نوشتن خط انگلیسی آشنا می ‌شوید که خیلی ها به آن خط شکسته انگلیسی می گویند اما در اصل نام این خط کاپرپلیت به معنای صفحه مسی می باشد و البته خط های دیگری نیز در زبان انگلیسی برای خوشنویسی وجود دارد مثلاً خط Cursive .

برای شروع این دوره ها به ابزار خوشنویسی مخصوص نیاز دارید برای خوشنویسی می توانید از هر چیزی مثل مداد و خودکار و... استفاده نمایید اما معمولاً خوشنویسی کاپرپلیت را برای زیبایی بیشتر با قلم می نویسند که در بازار سه نمونه از قلم های کاربردی برای نوشتن خط کارپرپلیت وجود دارند که نامشان هم روی قلم به انگلیسی نوشته شده است.

آموزش زیبانویسی با خودکار و همچنین یادگیری زیبا نویسی یا در اصطلاح کلی و عامیانه آموزش خوش خطی یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین و ضروری ترین کارهایی می باشد که هر کس در هر سطحی از زندگی و در هر سن و سالی باید انجام دهد. زیبا بودن خط شما به شما اعتماد به نفس بسیار زیادی می‌دهد و باعث رونق کسب و کار شما می‌ شود. مجموعه های آموزش خوشنویسی با خودکار در عین سادگی نسبت به سایر آموزش ها ارزان قیمت هم هست و بسیار کاربرد دارد.