مدرس داریوش رسولی

profile-image

دوره های مدرس

رزومه مدرس

.

سوابق تحصیلی و آموزشی:

داریوش رسولی در شمال ایران در شهر نرسو متولد شد.

وی نواختن نی را از سال 1372 از استاد مهدی ابراهیمی آموخت و فارغ التحصیل دانشگاه هنر تهران(دانشگاه موسیقی)  و کارشناس موسیقی است.

او ردیف دوامی را از استاد محمد علی کیانی نژاد و ردیف میرزا عبدالله را از استاد عبدالنقی افشارنیا آموخت و پس از تحصیلات آکادمیک، آموزش موسیقی را با استاد محمدعلی کیانی نژاد و استاد حسن کسایی به صورت خصوصی ادامه داد و تئوری موسیقی را علاوه بر دانشگاه، نزد استاد مجید کیانی نیز آموخت.

 

داریوش رسولی- معرفی ساز نی

 

سوابق حرفه ای:

 رسولی  از سال ۲۰۰۴ در ورشو زندگی می کند و کنسرت های بسیاری با گروه های مختلف و به صورت تک نوازی برگزار کرده است و همچنین کنسرت های بسیاری با موزیسین های معروف در ایران از جمله: بهمن رجبی و بهرام سارنگ و در اروپا نیز با خانم پروفسور  Maria Pomianowska   اجرا نموده است.

 وی گروه Persopolish  را در لهستان بنا کرد که این گروه ترکیبی از نوازندگان ایرانی و لهستانی و ترکیبی از موسیقی ایرانی و لهستانی می باشد که توسط نوازندگان اجرا می شود، و همچنین ایجاد گروه همدم توسط او که شامل نواختن موسیقی عرفانی و موسیقی سنتی ایرانی می باشد.

 

 

رسولی  در ایران در آلبوم هایی به نام های: بهار غم انگیز با آهنگسازی علیرضا جواهری و آلبوم فنا با آهنگسازی خود او و آلبوم شولیز که موسیقی بختیاری می باشد، و در اروپا در آلبوم هایی به نام های:

CHOPIN IN FIVE CONTINENTS, MONIUSZKU Z 1000 I JEDNEJ NOCY, SIEDEM PIEŚNI MARII و Trans oriental Orchestra  با خواننده ی معروف لهستانی به نام Kayah  نوازندگی نی نموده است.

 

وی در موسیقی فیلم های مختلفی در لهستان به نام های: SZUKALEM WAS, WINO TRUSKAWKOWE  با آهنگسازی آهنگساز معروف Michal Lorenc  و فیلم TRICK با آهنگسازی Pawel Mekietyn  نوازنده ی نی بوده است.

رسولی  سالیان زیادی با گروه   Zespół Polskiکنسرت های بسیاری را اجرا نموده و با گروه های موسیقی بسیاری در کشورها و فستیوال های مختلف اجرای نوازندگی داشته است. او فستیوال های بین المللی معروفی به نام های: Cross Culture Festival, Ethnoport, Song of our Roots, Warsaw Autumn contemporary music festival, Etno Krakow Rosztaje, Tartu international Early music festival, Rumi fest in Riga, Top Trendy  و Jewish music festival  با Kayah  و Transoriental orchestra, PERLA BAROKU  و بسیاری کنسرت های دیگر به نوازندگی نی پرداخته است.

از اجراهای او در کشورهای مختلف می توان کشورهای: ایران، لهستان، لیتوانی، لاتویا، استونیا، استرالیا، سوئد، آلمان، سوئیتزرلند، ایتالیا، انگلستان و ژاپن را نام برد و همچنین به عنوان سولوئیست در کشور لهستان و کشورهای دیگر اروپایی و ارکست فیلارمونی های کشورهای مختلف نام برد از جمله:

Katowice Philharmony, Kalisz, Gorzòw, Radom, Szczecin, Słupsk, Łódź, Beethoven Orchestra Krakow, Philharmonic of Vilnius Lithuania, Philharmonic of Liepâja, Latvia

 

داریوش رسولی- معرفی کوکهای نی