مهم ترین زبان ها ی دنیا

مهم ترین زبان ها در قرن 21 کدامند؟

Share

تو دنیای امروز کمتر کسی هست که زبان دومی صحبت نکنه و یا حداقل به فکر یادگیری زبان نیفتاده باشه . دلیل هم برای یادگیری یه زبان به جز زبان مادری کم نیست ، یکی از مهم ترین هاش هم اینه که دنیا دنیای ارتباطاته ، شبکه ها و رسانه های اجتماعی آدمها رو از هر گوشه ای از دنیا به هم نزدیک کردن و مرزها رو از بین بردن .پس یادگیری زبان تبدیل شده به یک نیاز برای ارتباط با دنیا ، به غیر از این ، گسترش کسب و کار ، مهاجرت ، علاقه و …

مهم ترین زبان ها در قرن 21 کدامند؟

تو دنیای امروز کمتر کسی هست که زبان دومی صحبت نکنه و یا حداقل به فکر یادگیری زبان نیفتاده باشه . دلیل هم برای یادگیری یه زبان به جز زبان مادری کم نیست ، یکی از مهم ترین هاش هم اینه که دنیا دنیای ارتباطاته ، شبکه ها و رسانه های اجتماعی آدمها رو از هر گوشه ای از دنیا به هم نزدیک کردن و مرزها رو از بین بردن .پس یادگیری زبان تبدیل شده به یک نیاز برای ارتباط با دنیا ، به غیر از این ، گسترش کسب و کار ، مهاجرت ، علاقه و … چیزایی هستن که خیلی هارو سوق میدن به سمت یادگیری یه زبان دیگه .

حالا ممکنه یه نفر تازه بخواد شروع کنه به یادگیری ، چجوری و براساس چه معیاری انتخاب کنه؟ کدوم زبان رو انتخاب کنه برای شروع؟ کدوم زبان رایج تره؟ کدومشون مهم تره؟

خب تو دنیا 7000 زبان برای یادگیری هست ، دلایل و معیار ها برای انتخاب هرکدومشون هم زیاده !

تو این مقاله یه نگاهی میندازیم به مهم ترین زبان ها در قرن حاضر ، یعنی قرن 21 ، به این امید که کمکی باشه برای گرفتن بهترین تصمیم !

 

 

انگلیسی

 

انگلیسی

 

زبان انگلیسی ، زبان مادری بیش از 375 میلیون نفر از جمعیت دنیاست ، 1.5 بیلیون هم به نحوی از اون استفاده میکنن. تاثیرگذارترین و مهم ترین زبان در عصر تکنولوژی ، و زبان مادری اینترنت و کامپیوتر این زبانه . به علاوه انگلیسی زبان رسمی سه تا از مهم ترین غول های صنعت ، یعنی ایالات متحده ، بریتانیا و کاناداست . پس دلیل واسه یادگیری انگلیسی زیاده ، زودتر شروع کن!

 

چینی/ماندرین

 

چینی

 

هیچ زبانی در دنیا به اندازه زبان چینی با لهجه ماندرین صحبت نمیشه . 989 میلیون در دنیا چینی، و جمعا 1.1 بیلیون چینی با لهجه ماندرین صحبت میکنن. کشور چین دارایکی از قدرتمندترین اقتصاد ها در دنیاست و به نظر میرسه که تا سال 2050  به رهبر اقتصادی در دنیا تبدیل میشه . بنابراین این زبان قطعا گسترده تر نیز خواهد شد .

 

اسپانیایی

 

اسپانیایی

 

اسپانیایی هم یکی از مهم ترین زبان ها در دنیاست . 330 میلیون نفر، زبان مادریشون اسپانیاییه و بیش تر از 420 میلیون هم به عنوان زبان دوم اسپانیایی یاد میگیرن و صحبت میکنن . اسپانیایی زبان اصلی بیش از 20 کشور در دنیاست که بیشترشون کشورهای آمریکای جنوبی هستند .

 

ژاپنی

 

ژاپنی

 

زبان دیگه ای از قاره آسیا ، زبان ژاپنیه . مهم بودنش هم به خاطر قدرت اقتصادی بالای ژاپن و تاثیر گذاری اونه . نزدیک به 127 میلیون نفر ژاپنی صحبت میکنند. برای اون دسته از افرادی که در زمینه فناوری اطلاعات و صنایع مدرن فعالیت میکنن ، زبان ژاپنی  زبانی کارآمد برای یادگیریه !

 

آلمانی

 

آلمانی

 

آلمان برای دهه هاست که مهم ترین کشور از لحاظ اقتصادی در اروپاست ، زبان آلمانی هم زبانی مهم در بین کشورهای اروپاییست . 105 میلیون نفر به طور طبیعی و 80 میلیون هم به عنوان زبان دوم آلمانی صحبت میکنن .

زبان آلمانی کمی جدی به نظر میرسه که به خوبی قدرت این کشور رو در دنیا نشون میده و این زبان رو تو لیست زبانهای مهم ما قرار میده .

 

روسی

 

روسی

 

خیلی ها زبان روسی رو با نویسنده های مهمش تو دنیا میشناسن . داستایوفسکی و تولستوی کافین تا زبانشون یکی از مهم ترین ها در دنیا باشه ! از لحاظ  آماری هم زبان روسی ، زبان مادری 150 میلیون و زبان دوم 110 میلیون نفره . این زبان همچنین ، زبانی تاثیر گذار در بین کشورهای اروپایی _ آسیایی میباشد . روسیه همچنین بزرگترین آمار بازدید کنندگان اینترنتی رو در بین بازدید کنندگان اروپایی داره، که این کشور رو به مارکتی بزرگ در خرید آنلاین و تبلیغات اینترنتی تبدیل میکنه . بنابراین اگر در تجارت الکترونیک فعالیت دارید ، زبان روسی حتما پیشنهاد میشه!

 

فرانسه

 

فرانسه

 

زبان فرانسه برای قرن ها زبان اصلی در روابط دیپلماتیک بوده . به طور کلی 370 میلیون نفر فرانسوی صحبت میکنن که نشان از اهمیت این زبان داره . از نظر اهمیت اقتصادی هم فرانسه قدرت ششم در دنیاست و البته که پاریس هنوز هم مرکز اصلی فرهنگ و هنره !

فرانسه زبان عشقه ! زبانی زیبا و روان برای یادگیری !

 

عربی

 

عربی

 

زبان عربی ، زبان رسمی بیش از 32 کشوره . 205 میلیون عرب زبان در دنیا هست که 100 میلیون از آنها زبان مادریشون عربی نیست . زبان عربی ، زبان عبادت دربین مسلمانان دنیاست که جمعیتشون به 1.5 بیلیون میرسه . همه ی اینها عربی رو به زبانی مهم در دنیا تبدیل میکنند.

 

هندی

 

هندی

 

زبان هندی علاوه بر کشور هند در بسیاری از کشورهای اطراف نیز صحبت میشه . 450 میلیون بومی و 200 میلیون غیربومی به زبان هندی صحبت میکنند که این زبان رو به چهارمین در دنیا از نظر جمعیت صحبت کنندگان تبدیل میکند . هند از نظر اقتصادی هفتمین در دنیاست و پیش بینی ها حکایت از گسترش این قدرت دارند .

 

پرتغالی

 

پرتغالی

 

235 میلیون نفر در دنیا به زبان پرتغالی صحبت میکنند . زبان اصلی کشورهای پرتغال ، برزیل و 7 کشور دیگه که بیشترشون در نیمکره جنوبی اند ، پرتغالیه ، که اون رو به زبانی رایج و مهم در دنیا تبدیل میکنه.

 

تو این مقاله زبانها رو براساس جمعیت افراد صحبت کننده شون بررسی کردیم . برای یادگیری اما باید علاوه بر کارآمد بودن و گستردگی یک زبان علاقمون هم در نظر بگیریم و بعد انتخاب کنیم ، چرا که وقتی پیشرفت میکنیم که از یادگیری لذت ببریم !

 

منبع: سایت آموزش آنلاین ماژورین

#آموزش آنلاین

#آموزش آنلاین زبان

#مهم ترین زبان ها

#آموزش انگلیسی

دیدگاه شما چیست؟