زبان کره ای مقدماتی

زبان کره ای مقدماتی

فرزانه پناهی

مدت کلاس 60 دقیقه - 16 جلسه

زبان کره ای متوسطه

زبان کره ای متوسطه

فرزانه پناهی

مدت کلاس 60 دقیقه - 32 جلسه

زبان کره ای پیشرفته

زبان کره ای پیشرفته

فرزانه پناهی

مدت کلاس 60 دقیقه - 28 جلسه

زبان کره‌ای 

زبان کره ای، زبان رسمی هر دو کشور کره ی شمالی و جنوبی است. هر چند لهجه های متفاوتی در این دو کشور رایج است اما پایه ی زبان هر دوی آن ها یکی است. 

کره ای، از خانواده‌ی زبانیِ  "کریانیک" است که زبان رایج در کره به علاوه ی جزیره ی ژژو میباشد. زبان کره ای که در کلاس های درس تدریس می شود حدود 100 سال است که شکل گرفته و قبل از آن شکل قدیمی زبان رایج بوده است. 

 

چند نفر کره ای صحبت میکنند؟

 

75 میلیون نفر در دنیا به زبان کره ای صحبت می کنند که بیشتر آن ها در کره ی شمالی و جنوبی اند. خارج از کره، شهرهایی که دارای بیشترین تعداد افراد صحبت کننده با زبان کره ای اند، پکن، لس آنجلس، نیویورک، توکیو،اوساکا، آتلانتا و سیدنی اند. 

ایالت متحده، چین و ژاپن بیشترین تعداد سخنگوی کره ای را دارند. 

 

گویش های مختلف کره ای 

 

کره ای دارای 9 گویش مختلف است. که کره ی شمالی و جنوبی هردو گویش های استاندارد خود را دارند. در کره ی جنوبی، لهجه ی سئولی و در کره ی جنوبی پیونگ یانگی با سئولی ترکیب شده است. 

 

چه زبان هایی شبیه به کره ای هستند؟

 

زبان کره ای شباهت هایی به هر دو زبان ژاپنی و چینی دارد. کره ای در گرامر و ساختار جملات شباهت هایی با ژاپنی دارد. هر دوی این زبان ها سیستم نوشتاری خاص خود را دارند که یادگیری آن آنچنان سخت نیست. بسیاری کلمات در کره ای، ریشه ی چینی دارند ولی تلفظ آنها با هم متفاوت است.

 

کره ای چه نوع زبانی است؟

 

زبان کره ای زبانی فونتیک است، برخلاف فارسی که ما برای تلفظ و نشان دادن اصوات از حروف اضافه استفاده می کنیم ( فتحه، کسره و ضمه ) ، زبان کره ای برای نشان دادن آواها از حروف مستقلی استفاده می کند . 

 

تاریخ زبان کره ای 

 

جدیدترین نوع زبان کره ای رایج از زمان پارینه سنگی وجود دارد، اگرچه که تاریخ منحصر بفرد این زبان هنوز هم مانند راز باقی مانده است. 

کاراکتر های چینی تا صد سال پیش هم در کره ای استفاده می شدند تا اینکه هانگول، الفبای کره ای، سرانجام به سیستم  نوشتاری رایجی تبدیل شد. اما هنوز هم می توان ردپای هانجا ( الفبای کهن چینی) را در زبان کره ای دید.

 

زبان کره ای زبانی نیست که افراد زیادی علاقمند به یادگیری آن باشند. اما این مطلب پیش از جهانی شدن صنعت موسیقی کره، kpop ، سریال های کره ای، گوشی های تلفن همراه، ماشین ها، اپلیکیشن های کره ای، LG و هیوندایی بود! امروزه بسیاری افراد، بخصوص نوجوانان بسیاری جذب فرهنگ کره ای شده اند!

زبان کره ای ممکن است آسانترین زبان برای یادگیری نباشد، اما اگر شما جزء علاقمندان به فرهنگ، هنر و موسیقی کره هستید یادگیری کره ای میتواند بسیار هم شیرین باشد. 

 

 

منبع: سایت آموزش آنلاین ماژورین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

korean